Centrum Danych ZCenter

 

Nasze Data Center działa w oparciu o wymogi klasy Tier-3 (według normy ANSI TIA-942). Dzięki zastosowaniu urządzeń zastępczych sprzętu sieciowego znacząco podnosi bezpieczeństwo i bezawaryjność oferowanych przez nas usług. Serwery znajdujące się w ZCenter posiadają łączność z największymi sieciami w Polsce (EPIX - 2x 10 gbps), a także w Europie (Level3, Telia, GTT 2x 10 gbps). Skuteczną obsługę ruchu przechodzącego naszą siecią wspierają dodatkowe łącza pochodzące od operatorów TKTelekom i Netia. Na znajdującym się poniżej wykresie mogą Państwo zaobserwować poziom utylizacji dostępnego pasma. Obecnie zużywamy około 25% posiadanego pasma. Tak duży zapas umożliwia nam obsługę najbardziej wymagających klientów.

Protokół BGP, który został zastosowany w naszej sieci sprawia, że jesteśmy niezależni od awarii, jakie mogłyby pojawić się na którymś z posiadanych łącz lub sieci szkieletowej któregoś z operatorów.

Agregowaniem naszej sieci zajmują się routery brzegowe. Każdy z serwerów podłączony jest do przełącznika dostępowego Cisco Catalyst 2960G.

Dzięki zastosowaniu systemu samoczynnego załączania energii oraz uzyskiwania jej od dwóch niezależnych dostawców nasze centrum danych nie jest narażone na zaniki napięcia. Dodatkowym wsparciem są zastosowane UPS'y w układzie nadmiarowym, a także agregat prądotwórczy o mocy 30 kW który uaktywnia się automatycznie po wykryciu braku zasilania.

Nowoczesny system klimatyzacji zapewnia urządzeniom pracującym w Data Center optymalne warunki, poprzez nieustanną kontrolę, regulację temperatury jak i wilgotności powietrza.