O nas

 

ZCenter powstało w wyniku połączenia najnowocześniejszych technologii z wiedzą osób od wielu lat zajmujących się teleinformatyką oraz transmisją danych. Firma założona została w 2001 roku, natomiast spółka ZCenter, w rękach której spoczywa odpowiedzialność za Data Center utworzona została w 2011 roku.

Oferujemy usługi z zakresu kolokacji, telekomunikacji oraz transmisji danych. Skorzystanie z naszych usług gwarantuje Państwu:

Nieprzerwany monitoring 
Centrum Operacyjne Sieci zapewnia całodobową obserwację – dzięki temu możemy zagwarantować niezawodność oraz bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dla pracujących w nim urządzeń oraz sieci telekomunikacyjnych.

Nowoczesny system klimatyzacji 
Redundantny (nadmiarowy) zapewnia urządzeniom pracującym w Data Center optymalne warunki, poprzez nieustanną kontrolę, regulację temperatury jak i wilgotności powietrza.

Wielostrefowy automatyczny system gaśniczy  
Zastosowany przez nas system gaszenia pożarów oparty jest na mieszaninie obojętnych gazów. Użycie takiego środka gaśniczego w połączeniu z algorytmami procesu gaszenia gwarantuje bezpieczną i nieprzerwaną pracę wszystkich urządzeń. Dodatkową ochronę stanowi system wczesnego wykrywania pożarów wyposażony w czujniki optyczno- temperaturowe.

Ochrona i stały nadzór wideo 
Teren całego obiektu Data Center zabezpieczony jest stałą kontrolą kamer wideo i ochrony. Wszelkie wejścia do oraz wyjścia z chronionych pomieszczeń są rejestrowane. Do infrastruktury serwerowni dostęp posiadają tylko osoby upoważnione.

Bezawaryjne zasilanie elektryczne 
Nasze Data Center posiada zabezpieczenia przed ewentualnymi spadkami lub wahaniami napięcia elektrycznego. Obiekt został oddzielony od zasilania miejskiego i korzysta z energii dostarczanej od dwóch niezależnych podstacji. Serwerownia ZCenter korzysta z linii średniego napięcia z zasilaniem awaryjnym – agregatem prądotwórczym (o mocy 30kW), automatycznie przejmującym dostarczanie energii w momencie zaniku zasilania.

Procedury bezpieczeństwa 
Wszelkie działania administratorów regulowane są poprzez procedury bezpieczeństwa, które gwarantują zachowanie najwyższej jakości ich pracy. W skład procedur bezpieczeństwa wchodzą określone schematy postępowania oraz regularne kontrole. Odpowiedzialność za ich przestrzeganie należy do kierowników poszczególnych działów.